ПОЧАЇВ-РАДА Офіційний сайт Почаївської міської ради
+38 (03546) 6-11-68
logo
  • Головна
    • Історія міста
    • Символи міста
    • Видатні діячі
    • Визначні місця
    • Водолазне морське судно «Почаїв»
  • Міська рада
    • Міський голова
    • Заступники
    • Склад постійних комісій
    • Виконавчий комітет
    • Організаційна структура
    • Депутатський склад
  • Сесії і виконком
    • Проекти рішень
    • Проекти рішень виконавчого комітету
    • Прийняті рішення сесії
    • Рішення виконавчого комітету
    • Результати поіменного голосування
    • Нормативні документи
  • ЖКГ та майно громади
    • Процедура відключення споживачів від систем ЦО (центрального опалення)
    • Тарифи на житлово-комунальні послуги
    • Комунальне майно
  • Контакти

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ЕМІЛ МАМЕДОВ

 

Флеш-інтерв’ю, Еміл Мамедов

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ВАСИЛЬ КРУШІЛЬ

 

Флеш-інтерв’ю, Василь Крушіль

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, НАТАЛІЯ СТРУСЬ

 

Флеш-інтерв’ю, Наталія Струсь

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ЮЛІЯ МАМЧУР

 

Флеш-інтерв’ю, Юлія Мамчур

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ВІКТОР КОВАЛЬЧУК

 

Флеш-інтерв'ю, Віктор Ковальчук

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ЛЮДМИЛА ЛЕЩУК

 

Флеш-інтерв'ю, Людмила Лещук

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, АНДРІЙ ЧУБИК

 

Флеш-інтерв’ю, Андрій Чубик

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ІГОР КОВАЛИК

 

Флеш-інтерв’ю, Ігор Ковалик

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВСЬКИЙ

 

Флеш-інтерв’ю, Олександр Петровський

ФЛЕШ-ІНТЕРВ’Ю, ГАЛИНА ГИЧКА

 

Флеш-інтерв’ю, Галина Гичка

Флеш-інтерв’ю, Василь Бойко

 

Флеш-інтерв’ю, Василь Бойко

Стан водних ресурсів в Україні

 

Стан водних ресурсів в Україні

Інформація щодо форм та методів збереження стану сільськогосподарських земель

 

1. Право осіб на доступ до екологічної інформації, розпорядником якої є підприємство

2. Агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення

3. Чи зобов’язаний власник земельної ділянки дбати про якість грунту

Презинтація плану діяльності по розробці програми на сесії міської ради

Депутати Почаївської міської ради слухали про хід розробки Програми збереження довкілля об’єднаної громади на 2022-2027 роки.

 

26 лютого 2021 року на третій сесії восьмого скликання громадська організація «Гуртом!» презентувала проект «Розробка Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки».

Перед депутатами виступив керівник проекту Ігор Ковалик. Він зазначив, що охорона і збереження навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів є особливо важливими питаннями і невід’ємною частиною соціального та економічного розвитку міської ради, та забезпечення екологічної безпеки населення.

Сьогоднішня екологічна ситуація, яка склалася на території Почаївської міської об’єднаної територіальної громади зумовлена проблемами, які накопичувалися десятками років. В основному стан довкілля Почаївської міської ради зумовлюється впливом сільськогосподарської діяльності та відвідуванням Почаївських святинь паломниками і туристами. Системне усунення проблем довкілля можливе лише за впровадженні дієвих механізмів екологічної політики в органах місцевого самоврядування. Основою діяльності громади у напрямку збереження довкілля має стати Програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки.

Виступаючий поділився своїм баченням вирішення завдань поставлених перед робочою групою розробників Програми і звернувся за допомогою до депутатів щодо формування екологічної культури мешканців та збору інформації про місцеві проблеми збереження довкілля.

Його підтримав міський голова Василь БОЙКО зазначив, що з прийняттям Програми Почаївська громада на найближчі 6 років отримує перспективне бачення свого сталого розвитку. Це дозволить їй обачніше використовувати власні ресурси, щоб не завдавати шкоди природі і відновлювати природні об’єкти, які постраждали в результаті діяльності людини.

Депутати підтримали розробку Програми і схвально відгукнулися про майбутню взаємодію з робочою групою для допомоги в праці по селах.

Після сесії відбулася нарада з новообраними старостами громади та зустрічі з членами робочої групи - директором центру дитячої творчості Почаївської МОТГ Людмилою Лещук,  викладачем  центру  Сергієм Прокопчуком та заступником Почаївського міського голови Андрієм Чубиком.

 

Робота над створенням Програми здійснюється завдяки  гранту в рамках проекту EU4USociety від Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 

Інформацію підготувала  координатор проекту  Світлана Ситнікова.

Зустріч з громадськістю та представниками освіти

Відбулися робочі зустрічі виконавців проекту  «Розробка Програми охорони довкілля  Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки» з  представниками об’єднаної громади.

Виконавці проекту «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки» 13 листопада 2021 року провели декілька просвітницьких зустрічей з  представниками Почаївської об’єднаної територіальної громади.

Перед керівниками закладів освіти Почаївської МОТГ з презентацією «Екологічні виміри Стратегії розвитку Почаївської громади та сучасні виклики збереження довкілля» виступив експерт проекту Сергій  Хлєбас.  

На початку виступаючий нагадав присутнім,  що в 2016 році Почаївська міська рада однією з перших прийняла Стратегію розвитку об’єднаної територіальної громади. Смисл  цього документу  враховував  гармонізацію інтересів економічного  розвитку громади та потребами охорони і збереження довкілля. Це  прямо прописано в візії громади «Ти відповідальний за чистоту та збереження землі, де народився» і в стратегічних цілях №3 «Формування засад сталого соціально-економічного розвитку»  і  №4 «Вирівнювання соціально-економічного розвитку сільських і міських територій об’єднаної громади».

Зауважив, що в умовах тяглого економічного і соціального реформування в країні, громадам важливо не упустити з уваги вектор збереження довкілля. Відповідно розробка цільової багаторічної програми має надзвичайне значення для майбутнього Почаївської МОТГ.

Спектр екологічних проблем дуже обширний, тому експерт зупинився на напрямках, які найбільш важливими і посильними для вирішення в рамках місцевої програми. На думку експерта це:

1.                 Моніторинг стану земель і грунтів

2.                 Моніторинг стану водних ресурсів

3.                 Правильне поводження з твердими побутовими відходами

4.                 Формування екологічної свідомості та культури:

·                   Екологічна освіченість, або система екологічних знань

·                   Екологічне мислення, свідомість, переконання світогляд

·                  Культура екологічно  виправданої поведінки, природоохоронна діяльність

·        Ціннісні орієнтації (система цінностей), культура почуттів, екологічні ставлення.

Непідробний інтерес в освітян і питання з їхнього боку викликали  частини презентації присвячені, важливості  для збереження довкілля, процесу формування в громадян навиків раціонального поводження з твердими побутовими відходами і потреба позитивних змін в екологічній свідомості та культурі молодих громадян. На жаль, за обмеженістю часу зустрічі, була досягнута домовленість на більшість питань відповісти під час спілкування он-лайн на наступних вебінарах проекту та під час дискусій в школах.      

На зустрічах з колективами Центру дитячої та юнацької творчості та Почаївського історико-художнього музею учасники загострили увагу виконавців проекту на проблемах виснаження грунтів сільськогосподарських угідь  через багаторічне використання під посіви кукурудзи, соняшнику, сої і ріпаку, а також про безоплатне використання води з глибоких свердловин для підливу малини і клубніки.

Щоб з’ясувати засадничі місцеві екологічні проблеми і виробити компромісне бачення громади, щодо їх вирішення, необхідно залучити до обговорення максимальну кількість небайдужих громадян. Зустрічі з мешканцями об’єднаної громади будуть продовжуватися протягом наступних декількох місяців.

Робота над створенням Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки буде здійснюватися завдяки  гранту в рамках проекту EU4USociety від Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 

Інформацію підготувала координатор проекту  Світлана Ситнікова

Виконавчий комітет надав дозвіл на розробку програми

 

Виконком Почаївської міської ради офіційно ініціював процес розробки програми збереження довкілля об’єднаної громади на 2022-2027 роки.

 

Виконком Почаївської міської ради 13 листопада 2020 року розглянув пропозицію від ГО «Гуртом!» щодо створення Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки.

Протягом 2016-2017 років Почаївська міська рада за експертного супроводу ГО «Гуртом!» та підтримки МФВ розробила, затвердила і успішно реалізовує Стратегію розвитку об’єднаної територіальної громади 2017-2027 рр. Стратегія націлена на досягнення балансу між потребами економічного зростання та потребами збереження довкілля для нинішніх та прийдешніх поколінь громадян. Проте практика діяльності Почаївської міської ради, показує, що економічні пріоритети часто переважають над  природоохоронними, а проблеми сьогодення – перед перспективними завданнями. Не в останню чергу це обумовлено недостатністю відповідних ресурсів, знань і компетенцій в сфері охорони природного середовища у представників місцевого самоврядування та громадського активу.

Виправити цю негативну тенденцію можна виділивши екологічну політику громади в окремий напрямок, який зможе стати незалежним мірилом для оцінювання економічних проектів та господарської діяльності на території громади.

ГО «Гуртом!», як громадський партнер   Почаївської об`єднаної громади запропонували міській раді допомогу в створенні програми збереження довкілля. Пропозицію втілили в проект «Розробка Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки».

В вересні 2020 року проект переміг в конкурсному відборі в рамках великого проекту EU4USociety від Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу і тепер буде реалізовуватися в Почаївській громаді.

Голова громадської організації «Гуртом!» Ігор Ковалик презентував зміст проекту перед членами виконкому Почаївської  міської ради і відповів на запитання присутніх.

Після короткої дискусії про стан довкілля в громаді, Почаївський міський голова Василь Бойко запропонував членам виконкому долучитися до популяризації розробки документу в своїх трудових колективах та привертати  громадську увагу до екологічної проблематики через соціальні мережі. Присутні обговорили критерії формування робочої групи підготовки програми.

Вирішили, що  робоча група має бути сформована з врахуванням: 

·        забезпечення представництва населених пунктів, які входять до складу Почаївської МОТГ, а також нових сіл, котрі заплановані для включення до складу Почаївської МОТГ,

·        громадської активності та фаховості кандидатів до складу групи,

·        участі в роботі над програмою представників ГО «Гуртом!».

Остаточний склад робочої групи заплановано затвердити після місцевих виборів на засіданні новообраного виконкому.

Підсумовуючи розгляд питання  проголосували за рішення розпочати процес розробки проекту програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ на 2022-2027 роки.

Після виконкому виконавці проекту провели робочі зустрічі з керівництвом об`єднаної громади і  виступили з лекцією «Екологічні виміри Стратегії розвитку Почаївської громади» та презентацією проекту перед працівниками публічної бібліотеки Почаївської міської ради.

 

Робота над створенням Програми буде здійснюватися завдяки  гранту в рамках проекту EU4USociety від Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 

Інформацію підготувала координатор проекту Світлана Ситнікова

  • Головна сторінка
  • Новини
  • Центр надання адміністративних послуг
    • РЕЄСТРАЦІЯ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ
    • РЕЄСТРАЦІЯ / ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ
    • РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ
    • РЕЄСТРАЦІЯ НЕРУХОМОСТІ
    • ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
    • АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ СОЦІАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ
    • ІНШІ ПИТАННЯ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ (МІСТОБУДУВАННЯ, БЛАГОУСТРІЙ, ЖИТЛО ТОЩО)
    • ІНШІ ГРУПИ ПОСЛУГ
    • ОКРЕМІ НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ ОМС У СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ
    • ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ
  • Цивільний захист
  • Фінансовий відділ Почаївської міської ради
    • Накази
  • Відділ соціального захисту населення та праці
    • Інформаційні картки
    • Державні соціальні допомоги з 01.12.2021 року
  • Комунальні установи міської ради
    • Центр надання соціальних послуг
  • Часопис творення програми збереження довкілля Почаївської ТГ
  • Програма охорони довкілля Почаївської територіальної громади 2022-2027 рр.
  • Податки
    • 2023 рік
    • 2022 рік
  • Звіти
  • СТРАТЕГІЯ розвитку Почаївської МОТГ
    • Програма соціально-економічного та культурного розвитку
    • Конкурс громадських проектів
    • Рекомандації щодо написання проектів
  • Міська рада
    • Депутатський корпус
    • Виконавчий комітет
    • Структура апарату міської ради
  • Регуляторні акти
  • Графік прийому
  • Асоціація міст України
  • Заклади освіти Почаївської громади
    • Відділ освіти Почаївської міської ради
    • Опорний заклад Почаївська ЗОШ І-ІІІ ст.
    • Дошкільний навчальний заклад м. Почаїв
    • Почаївська музична школа
    • Почаївський БДТС
  • Документи
    • Розпорядження міського голови
    • Проекти рішень
    • Паспорти (зміни) бюджетних програм
    • Проекти рішень виконавчого комітету
    • Інвестиційні проекти Почаївської міської ради
    • Рішення сесії
    • Рішення виконавчого комітету
    • Паспорт Почаївської міської об’єднаної територіальної громади
    • Бюджет міста
    • Публічний договір на надання послуг з вивезення побутових відходів
    • Цільові програми
    • Правила благоустрою Почаївської МОТГ
    • Нормативна база
    • Протоколи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки
  • Регламент
  • Ваканcії
  • Конкурси
  • Фотогалерея
  • Публічні закупівлі
  • Зворотній зв`язок для звернень та доступу до публічної інформації
  • Головна
    • Історія міста
    • Символи міста
    • Видатні діячі
    • Визначні місця
    • Водолазне морське судно «Почаїв»
  • Міська рада
    • Міський голова
    • Заступники
    • Склад постійних комісій
    • Виконавчий комітет
    • Організаційна структура
    • Депутатський склад
  • Сесії і виконком
    • Проекти рішень
    • Проекти рішень виконавчого комітету
    • Прийняті рішення сесії
    • Рішення виконавчого комітету
    • Результати поіменного голосування
    • Нормативні документи
  • ЖКГ та майно громади
    • Процедура відключення споживачів від систем ЦО (центрального опалення)
    • Тарифи на житлово-комунальні послуги
    • Комунальне майно
  • Контакти
2015 Почаїв-Рада
м. Почаїв, площа Тараса Шевченка, 16 +38 (03546) 6-11-68
створення сайтів веб студія "SUFIX"